PDA

View Full Version : Co warto zobaczyć we Francji?

kamorrra
09-08-2011, 07:01
Jak w tytule, czy wolicie północ z wybrzeżami Normandii, Bretanii czy południe: Lazurowe Wybrzeże, Pireneje, Alpy?

Ja z pewnością południe i to błękitne, błękitne morze;)

monka
09-08-2011, 09:56
A ja chciałabym pojechać i na północ, i na południe:)
Byłam już niby w Normandii, ale to raczej krótka wizyta, a zresztą najbardziej interesuje mnie bretania:)
Na południe też chciałabym pojechać i zobaczyć to błękitne morze o którym piszesz i podziwiać krajobrazy, zupełnie inne niż te w Bretanii.
To mi się bardzo podoba we Francji - takie zróżnicowanie, każdy znajdzie coś dla siebie;)

cdf55
09-08-2011, 11:25
Polecam zdecydowanie Lazurowe Wybrzeże. Normandia jakoś przypomina mi rodzime krajobrazy, a w Bretanii byłam na wakacjach jakieś 2 lata temu i zapamiętałam ją z okropnych wiatrów i zapachu ślimaków i glonów na plażach. Ale ludzie sympatyczni i ich specjały też smaczne. Wniosek - zdecydowanie na południe!

Monicza
09-08-2011, 11:50
Bardzo chciałabym odwiedzić Lazurowe Wybrzeże, przede wszystkim ze względu na klimat i krajobrazy. Które miasto polecacie najbardziej?? I w ogóle jak jest z cenami? Podobno strasznie drogo.

kompaktowa
09-08-2011, 11:54
Na północy jeszcze niestety nie byłam, ale Lazurowe jest piękne. Udało mi się trafić na wolontariat do Marsylii i miałam okazję trochę pojeździć po okolicach. Żadne widoki nie zrobiły na mnie tak wspaniałego wrażenia jak tamtejsze. Jest to jedno z dwóch miejsc, do których na pewno kiedyś wrócę, choćbym miała się zajechać żeby na to zarobić;) Polecam!

Asienka90
09-08-2011, 12:50
Lazurowe Wybrzeże oczywiście! :) klimat, widoki i atmosfera - niezapomniane!

Agnieszka Czarnul
09-08-2011, 13:06
Witajcie;-)

Południe, południe i jeszcze raz południe-tj. Prowansja...a zaraz potem okolice Zamków nad Loarą, np Saumur, Angers...cudowne wspomnienia na samą myśl;-) Choć widziałam tylko kilka zamków nad Loarą, to z pewnością pojechałabym tam jeszcze nie raz...A południa...hmm chyba specjalnie reklamować nie trzeba...;-)

Pozdrawiam,

iwona85
09-08-2011, 14:41
Miałam okazję bardzo dużo podróżować po Francji więc i trochę zwiedziłam :) Na samym początku byłam w Bretanii a dokładnie w Rennes i przyznam że nawet mi się podobało chociaż klimat taki sobie, albo ciągle pada albo jest upał na całego. Zwiedzałam również Brest i najdalej wysunięty na zachód kraniec Francji! Jest co podziwiać więc naprawdę polecam. Jednak nic nie pobije południa Francji. Jak większości urzekło mnie południe a zwłaszcza Marsylia, Nicea, Pau, Biarritz, Bayonne no i przepiekne Pireneje. Jeśli ktoś tam nie był to warto pojechać bo wrażenia niezapomniane :)

dagmara85
09-11-2011, 10:36
Miałam okazję być na północy i na południu Francji, także w centrum. Najbardziej do gustu przypado mi zachodnie wybrzeże. Jest tam bardzo klimatycznie, przepięknie. Spotkamy tam raczej samych Francuzów, nie Arabów.

dagmara85
09-11-2011, 10:49
Byłam we Francji już wiele razy. Mieszkałam pod Paryżem w Wersalu. Oprócz tego miałam okazję zwiedzić południe i północ kraju. Byłam również w Bretanii. I tu nasunęła mi się myśl, gdzie jeszcze warto pojechać, będąc we Francji?
Macie jakieś swoje ulubione miejsca we Francji, które warto zobaczyć, zwiedzić??
A może ktoś z Was był w Quebecu, Belgii, Szwajacarii?

meluzyna
09-11-2011, 12:22
Jestem anglistką, ale b. chciałabym zwiedzić Francję (jeszcze bardziej, przyznaję, Włochy) - byłam tylko w Paryżu i w... Lourdes. Dlatego piszę, bo to dla mnie miejsce absolutnie wyjątkowe, choć poza sanktuarium właściwie nic tam nie ma :). Ale przeżycie duchowe - dla wierzących - niesamowite!!! Przy okazji zachęcam zainteresowanych do obejrzenia filmu Lourdes, bo jest naprawdę równie wyjątkowy (także dla tzw. poszukujących):
http://www.filmweb.pl/film/Lourdes-2009-534994

Romica
09-11-2011, 12:53
Moim typem jest Alzacja - piękne góry, kolorowe miasteczka i taki trochę "niefrancuski" klimat. No, i munster, najbardziej śmierdzący ser, jaki jadłam ;)

karolina_sobczak
09-11-2011, 14:48
Byłam we Francji już wiele razy. Mieszkałam pod Paryżem w Wersalu. Oprócz tego miałam okazję zwiedzić południe i północ kraju. Byłam również w Bretanii. I tu nasunęła mi się myśl, gdzie jeszcze warto pojechać, będąc we Francji?
Macie jakieś swoje ulubione miejsca we Francji, które warto zobaczyć, zwiedzić??
A może ktoś z Was był w Quebecu, Belgii, Szwajacarii?

Słyszałam, że Prowansja jest przepiękna, dlatego zamierzam się tam wybrać:)
Z doświadczenia polecam: Lazurowe Wybrzeże, Bretanię, Normandię, ale podejrzewam, że tam już byłaś:)
Polecam również Brukselę, Zurich i przepiękne szwajcarskie Alpy:)

cdf55
09-11-2011, 15:41
To fakt. Zwiedzałam zachodnie wybrzeże w drodze na l'Ile de Re (na Oceanie Atlantyckim) i ani jednego Araba. Ale za to na samej wyspie spotkałam... rodaków. Też tam się zabłąkali. Nasi są po prostu wszędzie !

laurelindorinan
09-11-2011, 16:10
Wszystkim polecam Burgundię na koniec sierpnia. Właśnie wtedy jest czas zbiorów winogron. Widoki niesamowite. Co prawda trzeba wszędzie samochodem podjechać, ale pejzaże niezapomniane.

Bardzo ładnym miasteczkiem jest też Bayeux w Normandii. Śliczna stara zabudowa, można znaleźć "budynki-perełki". ;)

Agnieszka Czarnul
09-11-2011, 17:50
Moim typem jest Alzacja - piękne góry, kolorowe miasteczka i taki trochę "niefrancuski" klimat. No, i munster, najbardziej śmierdzący ser, jaki jadłam ;)

zdecydowanie niefrancuski klimat;-) Mnie osobiście Alzacja tak nie urzekła i nie ma dla mnie porównania z południem Francji;-), no ale każdy lubi co innego:D

lingwistka2011
09-12-2011, 09:28
Troszkę po Francji pojeździłam. Byłam w Bretanii, w Rennes i innych mniejszych miejscowościach, trochę niżej w Angers (wspaniały zamek), kilkakrotnie w Paryżu, później w Nancy (polskie akcenty: pozostałości po królu St. Leszczyńskim). Mieszkałam też 2 lata w Lyonie, więc miałam okazję zwiedzić to miasto, jak i okolice. Poleciłabym jednak wybrzeże Morza Śródziemnego, ale odcinek w kierunku do Barcelony (Montpellier, Perpignon, Carcassonne i mnóstwo małych uroczych portów po drodze), bo plaże są tu szerokie i piaszczyste, i jakby trochę mniej tłoczno, niż na Lazurowym. Podobało mi się też w Alpach francuskich jadąc w kierunku Szwajcarii.

kkabala
09-12-2011, 09:31
Ktoś już wspomniał o Lazurowym Wybrzeżu i południu. Ja dodam tylko, że miałam okazję popracować trochę w Prowansji i zakochałam się w tym miejscu. Atmosfera wspaniała, porównywna często do włoskiej Toskanii. Zwróciłabym uwagę tylko na Maryslię, gdzie nie jest zbyt bezpiecznie!

rzustin2
09-12-2011, 13:20
Ja bym odwiedziła całą Francję:) Niesamowicie zróżnicowany kraj pod każdym względem ale wszędzie ludzie są przemili i niezwykle pomocni:) Każde miasto i każdy zakątek ma coś w sobie ale ja jestem absolutnie zakochana w Saint-Malo na północy:) Niesamowite miasteczko!!!

karolina_sobczak
09-13-2011, 17:24
Troszkę po Francji pojeździłam. Byłam w Bretanii, w Rennes i innych mniejszych miejscowościach, trochę niżej w Angers (wspaniały zamek), kilkakrotnie w Paryżu, później w Nancy (polskie akcenty: pozostałości po królu St. Leszczyńskim). Mieszkałam też 2 lata w Lyonie, więc miałam okazję zwiedzić to miasto, jak i okolice. Poleciłabym jednak wybrzeże Morza Śródziemnego, ale odcinek w kierunku do Barcelony (Montpellier, Perpignon, Carcassonne i mnóstwo małych uroczych portów po drodze), bo plaże są tu szerokie i piaszczyste, i jakby trochę mniej tłoczno, niż na Lazurowym. Podobało mi się też w Alpach francuskich jadąc w kierunku Szwajcarii.

Ja też byłam w Rennes, na Erazmusie. Uwielbiałam to miasto. A Tobie jak się podobało?:)

anna.maria
09-15-2011, 11:45
Francję zwiedziłam jeżdżąc pociągiem i zatrzymując się w ciekawszych miejscach na dłużej. Po tych doświadczeniach zdecydowanie polecam część południową, przede wszystkim Lazurowe Wybrzeże ze względu na krajobrazy, klimat i urocze miasteczka. Poza tym jest to bardzo dobre miejsce wypadowe do innych śródziemnomorskich krajów jak np.Hiszpania, Włochy, a także na Sardynię i Korsykę.

Pelagia
09-15-2011, 18:59
Zgadzam się Korsyka jest bardzo piękna. Latem olbrzymie kamienie przy brzegu morza są bardzo ciepłe i można wieczorami posiedzieć i posłuchać jego szumu. Poza tym ludzie na Korsyce są bardzo przyjaźnie nastawienie do turystów. Idealne miejsce na odpoczynek.

iwona85
09-16-2011, 14:24
A mi się przypomniała jeszcze taka fajna miejscowość Hossegore na południu Francji. Jest tam po prostu przepięknie i polecam wszystkim tym którzy lubią ciepłe klimaty, morze, piasek :) dla mnie to był raj niestety długo tam nie byłam bo zaledwie dwa dni ale i tak jest co wspominać.

Mulan
09-19-2011, 12:45
Miejsce bardzo warte zobaczenia z uwagi na klimat to Avignon! Szczególnie szeroko rozsławiony most St.Bénézet znany z piosenki "Sur le pont d'Avignon".

kamorrra
09-19-2011, 14:37
Bardzo chciałabym odwiedzić Lazurowe Wybrzeże, przede wszystkim ze względu na klimat i krajobrazy. Które miasto polecacie najbardziej?? I w ogóle jak jest z cenami? Podobno strasznie drogo.

Co prawda, to prawda. Na Lazurowym nie jest tanio. Wszystko przez masy bogatych turystów, Rosjan, Niemców i innych narodowości. Byłam tam raz, raczej z krótką wizytą, ale polecam każdemu. Ten kolor morza i te domy, które znajdują się trochę bardziej wgłąb lądu. Niezapomniane widoki.

alebie
01-05-2012, 12:38
Dla mnie Burgundia to raj na ziemi. Niesamowite krajobrazy, spokój, prawdziwie francuski region. Tam zawsze znajdzie się coś do oglądania: zamki, małe wioski i miasteczka rozrzucone wśród wzgórz.
Piękne jest też samo Dijon.
Burgundia to miejsce, gdzie chce się nabrać sił.

Ale prawdą jest, że cała Francja jest piękna. Od Korsyki (mojego drugiego ulubionego miejsca), przez Lazurowe Wybrzeże, Normandię, oczywiście Paryż, Północ z charakterystyczną flamandzką architekturą i paskudną londyńską pogodą ;)

AliceDelice
01-09-2012, 10:55
Bretania i Normandia! A szczególnie Mont Saint- Michel. Najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Tak właśnie mogłoby wyglądać Niebo;). Zwane inaczej Mont Saint-Michel au péril de la mer. Jest to sanktuarium Michała Archanioła położone na wzgórzu, które, gdy jest przypływ jest odcięte od lądu. Całe wzgórze to małe domki zbudowane z kamienia. Drewniane okiennice w barwnych odcieniach, mnóstwo kwiatów, maleńkie uliczki, którymi pnąc się w górę dojdziemy do sanktuarium.
Bretania to z kolei bajeczne miejsce. Mówi się, że tam, ziemia podpisała pakt z morzem. Kraina elfów i baśni. Jej liczne małe miasteczka to perełki północnej Francji. Plaże od strony oceanu i morza są przepiękne. Brzegi są usłane cudownymi muszlami. Tamtejsze morze też ma błękit nieba, nie tylko południowe wybrzeża Francji są cudownie lazurowe;).

kokoniczek
01-09-2012, 13:04
Polecam coś niestandardowego do zobaczenia we Francji - byłam w wielu zakątkach Francji, ale chyba największe wrażenie na mnie (poza Paryżem) wywarło miasteczko średniowieczne Carcassonne, położone w Langwedocji - będąc tam, czułam jakby czas się cofnął do czasów średniowiecznych rycerzy i władców. Zabudowania, zamek - coś pięknego. Polecam! Na prawdę warte zobaczenia.

Ola_A
01-09-2012, 18:47
Bretania i Normandia! A szczególnie Mont Saint- Michel. Najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Tak właśnie mogłoby wyglądać Niebo;). Zwane inaczej Mont Saint-Michel au péril de la mer. (...)
Bretania to z kolei bajeczne miejsce. Mówi się, że tam, ziemia podpisała pakt z morzem. Kraina elfów i baśni. Jej liczne małe miasteczka to perełki północnej Francji. Plaże od strony oceanu i morza są przepiękne. Brzegi są usłane cudownymi muszlami. Tamtejsze morze też ma błękit nieba, nie tylko południowe wybrzeża Francji są cudownie lazurowe;).

Absolutnie się zgadzam! Le Mont Saint Michel może zachwycić:) Tak samo wybrzeże Bretanii... tak niedoceniane a tak przepiękne! Byłam tez nad Lazurowym.. i może faktycznie w Bretanii nie grzeje tak jak na południu, ale miasteczka i plaże mają urok, którego brakuje na La Cote d'Azur!
Dołożyłabym jeszcze zamki nad Loarą... niektóre z nich po prostu cudowne!

saraMaga
01-10-2012, 22:26
Na samiutkim południu Francji /można dojechać autobusem z Montpellier/ jest cieniutki pas plaży odicnający zatokę: Palavas-les-Flots. Podążając nim, mijając plażę nudystów a potem winnice, natkniemy się na piękną średniowieczną katedrę Maguelone (na wysepce), okoloną egzotycznym ogrodem (kiedy byliśmy tam ze znajomym, widzieliśmy z okienka tej katedry białego pawia!). To zdecydowanie warto zobaczyć.

yosia83
01-12-2012, 19:18
Za każdym razem kiedy jestem we Francji, chociaż na chwilę, zakochuję się w tym kraju coraz bardziej. Każdy region w którym byłam jest przepiękny i utwierdza mnie w przekonaniu, że MUSZĘ zobaczyć więcej.
Oprócz takiej oczywistości jak Paryż i Wersal naprawdę polecam zamki nad Loarą. Udało mi się zobaczyć ich kilka, a największe wrażenie zrobiły na mnie Chambord (ale tylko z zewnątrz, zwiedzanie wnętrz można sobie podarować) i Cheverny (najpiękniejsze wnętrza). Ale prawdę mówiąc każdy z zamków jest inny i robi wielkie wrażenie!
Udało mi się też spędzić kilka dni na Prowansji, a konkretnie w miejscowości St. Remy, w której w zakładzie psychiatrycznym przebywał Van Gogh. Śliczna mała miejscowość i przepiękne okolice zachęcające do wędrówek i jazdy rowerem. W pobliżu piękne Avignon - miasto papieży - również warte polecenia.
W przyszłości planuję zobaczyć Bretanię i Normandię - na pewno się nie zawiodę :)

ariana
01-17-2012, 01:50
Ktoś pytał wcześniej o Belgię. Od chwili zamieszkania zwiedzam ją wzdłuż i wszerz, jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, zapraszam. Dla mnie najbardziej malowniczym miejscem w tym kraju ( i drugim po Santorini na swiecie;) jest Gandawa, flamandzkie, bardzo autentyczne kamieniczki wzdłuż kanałów, dzielnica miniaturowych porobotniczych domków koło zamku, wszystko najpiękniejsze latem kiedy domy i ulice kipią kwiatami. Długo by opowiadać o atrakcjach. http://forum.mlingua.pl/images/smilies/wink.gif W podobnym stylu Brugia. Antwerpia nieco bardziej "rozlazła" się na boki, nie stanowi już tak skoncentrowanego piękna, chociaż ma bardziej wytworny charakter. Z Brukselą w ogóle jest problem, bo jesli nie dysponujesz planem: z ciekawego punktu A dojechać do ciekawego punktu B a z niego jechać do C - to masz szanse poza najpiękniejszym rynkiem europy nie trafić w żadne piękne miejsce. To miasto zbudowane w bałaganiarski sposób a ciekawe miejsca nie są zgrupowane :) Aczkolwiek fascynujących miejsc nie brakuje. Jeśli ktoś lubi naszą Krynicę, spodoba mu się Spa. A jeśli ktoś w ogóle woli atrakcje naturalne zamiast tych wzniesionych przez ludzi, powinno mu się spodobać Dinant, z jaskinią, górą, wodą. Wybrzeże - raczej dla miłośników zabudowań, ja lubię promenadowe, zabudowane wybrzeża, ale każdemu powinien przypaść do gustu jedyny w swoim rodzaju tramwaj jadący plażą.

olitoo
01-20-2012, 20:29
Pod względem krajobrazów Francja ma coś dla każdego. Moje ukochane miejsca to:
-na południu: tzw. Calanques między Marsylią i Cassis, czyli małe urokliwe zatoczki otoczone klifami, Szczególnie polecam pod koniec wrzesnia, kiedy jeszcze możan się kąpać a ludzi prawie już nie ma. Paradis:)
-na północy: Normandia i wspomniany już Mont St. Michel, można narzekać na pogodę, ale takiego nieba nie ma nigdzie indziej (polecam przejrzeć obrazy normadzkich malarzy)
-Wysokie Alpy, nie trzeba chyba reklamować:)
-no i Paryż- mój zdecydowany faworyt wśród stolic europejskich

AgnieszkaJoanna
03-12-2012, 16:49
Iść wieczorem nad Sekwanę z widokiem na N.D. ze schłodzonym różowym winem, świeżą bagietką i serem...Wyciszyć się i cieszyć się chwilą....

marthegrabiec
07-01-2012, 17:56
Ja również mam za sobą kilka niezapomnianych podróży. Kilkakrotnie byłam w Paryżu, raz w Bretanii w Saint-Malo i okolicznych miejscowościach, na Lazurowym Wybrzeżu w Saint-Raphael, które jest położone między Cannes a Saint-Tropez. Byłam też w Marsylii i Arles. Jednakże za najciekawsze miejsce w Francji uważam miasto Orléans oraz Dolinę Loary, gdzie byłam na półrocznym Erasmusie dwa lata temu. Było super! Spędziłam tam wspaniałe pół roku i nigdy tego nie zapomnę:) pozdrawiam

Louen
07-01-2012, 21:19
Polecam Saint-Paul-de-Vence na Lazurowym Wybrzeżu: wyjątkowo malownicze średniowieczne miasteczko położone na wzgórzu. Kamienne domy, wąskie uliczki, ukryte placyki i fontanny oraz wspaniałe widoki rozciągające się ze szczytu. Spędzał tam wiele czasu Gombrowicz i Chagall, zaglądał i Picasso...

KasiaP
01-17-2014, 19:42
W ramach odświeżenia wątku ;) ktoś jeszcze ma jakieś ulubione miejsca we Francji? Takie, które Was zachwyciły, które uważacie za godne zobaczenia?
Ja osobiście uwielbiam atmosferę Montrmartre jesienią. Poza tym zachwyciło mnie Carcassonne.

Aniaaaaaa
01-19-2014, 13:43
Zdecydowanie warto zobaczyć Paryż. Polecam nie tylko dla zakochanych ;)

natroskoz
01-28-2014, 09:32
Polecam Grenoble i okoliczne miasteczka położone w Alpach. Baśniowe klimaty.

majeanna
01-30-2014, 16:25
A ja polecam Bordeaux i Lazurowe Wybrzeże :)

KasiaP
02-01-2014, 09:59
To ja dodam jeszcze Avignon i dolinę rzeki Dordogne - piękne widoczki.