PDA

View Full Version : Jak legalnie upowszechnić własne napisy?

yupp
09-07-2011, 10:21
Dodałem własne napisy do filmu i chciałbym je powszechnie zademonstrować w serwisie youtube. Sugerowano mi, że nie powinieniem tego robić z uwagi na prawa autorskie twórców filmów (mam ustawić atrybuty filmu na prywatny i udostępniać film jedynie znajomym, co mnie nie satysfakcjonuje).

Zazstanawiam się czy jest jakiś sposób na publiczne demonstrowanie mojej pracy. Na przykład wszystkim użytkownikom forum mLingua. Przecież takie serwisy jak napisy24.pl istnieją i skutecznie odpierają ataki lobby filmowego (wiem, że wygrywali procesy sądowe).

Wiecie jak to robią?

dmm92
04-14-2013, 22:22
Polecam Ci taką rzecz....Integracja własnych napisów w filmik i dalsze wykorzystanie go jest zakazane bez zgody na to autora...Dlatego polecam następnie:

1. Stworzyć swój plik (.srt - albo inny) z napisami.
2. Na stronie http://www.opensubtitles.org/en używając przycisku upload - dodać swój plik.
3. Zamieszczać i promować ten link na swoje napisy (które są do ściągnięcia bezpłatnie) przy udostępnieniu filmiku.

Jako jedna z możliwości udostępniać swoje napisy.

Oraz jeżeli filmik już był udostępniony przez kogoś na Youtube i ty modyfikujesz go swoimi napisami, to w informacji o filmiku podaj link do oficjalnego video....tak nic nie zostanie naruszone.....Powodzenia!

karolinaa147
04-20-2013, 12:12
No ciekawe czy ta opcja na youtubie zadziała. Spróbuję tak udostępnić filmik z napisami i zobaczymy czy mi policja nie zapuka do domu ;)

kachulka
04-25-2013, 13:12
Mnie również wciągnęło tłumaczenie krótkometrażowych filmików. Póki co zamieszczam je na Facebooku dla znajomych i na stronie Vimeo na swoim profilu. Mimo to, martwię się czy nie naruszam praw autorskich i nie lamię prawa...

karolinaa147
04-26-2013, 13:38
Ja udostępniłam filmik na vimeo oraz na youtubie, w podpisie umieściłam link do oryginału tak ja radził kolega wyżej i póki co nie kazali usunąć, czyli chyba nie są złamane prawa autorskie.