PDA

View Full Version : AutoWrite

xemkax
09-06-2011, 00:48
Czy ktoś wie na czym dokładnie polega funkcja AutoWrite w Deja Vu? Nie ma jej w tutorialu, podejrzewam, że dlatego, że nie jest zaktualizowany.

fergee13
09-06-2011, 08:42
http://www.atril.com/en/software/deja-vu-x-professional <- może to ci pomoże ;)

klaudia
09-06-2011, 09:02
Możesz też poszukać tego w pomocy programu Deja Vu. Według mnie jest to automatyczne dopisywanie do końca wpisywanego właśnie wyrazu, podawanie przez program propozycji wprowadzanego słowa.

sylwia83
09-06-2011, 14:47
Jest to funkcja, która powoduje, że podczas wpisywania tłumaczenia pojawia się lista słów czy wyrażeń, które pasują lub mogą pasować w danym wierszu, który jest tłumaczony.

xemkax
09-07-2011, 00:04
Tak myślałam, że to to, bo mam to włączone i jest dość pomocne, ale chciałam się upewnić:)) Dziękuję za odpowiedzi!

Makata
08-16-2012, 20:57
A czy ktoś może wie jak tę funkcję włączyć?
(tak, mam wciśnięty przycisk "AutoWrite enabled" ale mimo to ta funkcja nie działa...)

mariakupiec
04-29-2014, 22:27
A czy ktoś może wie jak tę funkcję włączyć?
(tak, mam wciśnięty przycisk "AutoWrite enabled" ale mimo to ta funkcja nie działa...)

Dołączam się do pytania, mam włączoną funkcję, a mimo to program nie podpowiada mi słów czy sentencji, nie wiem czy to kwestia zawartości bazy terminologicznej? Bardzo proszę o odpowiedź.

DianaM
04-30-2014, 07:02
Jeżeli pracujecie na projekcie od samego początku i nie macie żadnej bazy, która mogłaby wam ułatwić tłumaczenie, to program nie pokaże wam żadnych podpowiedzi. On musi je też skądś brać ;) Jeżeli będziecie potem korzystać z wcześniej utworzonych pamięci i baz, to na pewno funkcja ta będzie działać :)

Kamido89
04-30-2014, 18:44
Tak jak wspomniała DianaM, program potrzebuje danych (które sami wprowadzacie poprzez tłumacznie dokumentów i zapis tych segmentów w TB oraz TM). Ten program to pomoc w tłumaczeniach, nie program, który ma tłumaczyć za kogoś. Dlatego dopiero po przetłumaczeniu wielu dokumentów, program ma bazę słów, którą wykorzystuje w trakcie pracy nad kolejnymi dokumentami. Nie ma nic za darmo :P