PDA

View Full Version : Słowniki na CD

Kecher
08-30-2011, 20:43
Może znacie jakieś godne polecenia specjalistyczne słownikii na CD?

Marzena_
08-30-2011, 20:53
Polecam "Nowy Słownik Fundacji Kościuszkowskiej" - jest to słownik w wersji książkowej + CD :) (niestety nie wiem czy CD jest dostępne osobno)

martyna
08-30-2011, 22:39
Osobiscie uwielbiam wszystkie slowniki PWN-Oxford, mam też slownik techniczny System TL+

julia_m
08-31-2011, 11:18
Ja też lubię słowniki System TL+ - bardzo obszerne i szczegółowe, super.

kari189
08-31-2011, 11:36
Polecam "Nowy Słownik Fundacji Kościuszkowskiej" - jest to słownik w wersji książkowej + CD :) (niestety nie wiem czy CD jest dostępne osobno)

Osobiście posiadam ten słownik i jestem z niego bardzo zadowolona ;)
Moja koleżanka dostała tą płytkę gratis do wersji papierowej słownika.

Co więcej aby zainstalować słownik na dowolnym komputerze nie potrzebujemy płyty. Wystarczy zgrać plik na pedrive i skopiować go na komputer. Jest to bardzo praktyczne i instalacja trwa bardzo krótko ;)

Niestety w przypadku słownika OXFORD instalacja możliwa jest tylko za pomocą płyty.
Moim zdanie słownik OXFORD jest o wiele lepszy nisz Słownik Kościuszkowski, ale myślę, że to już kwestia osobistych preferencji :D

Jednak muszę przyznać, że jeśli chodzi o słowniki komputerowe, te dwa są warte polecenia!

BlueMoon
09-01-2011, 14:45
Polecam angielsko-angielski słownik Collins Cobuild na CD. Nie ma tam co prawda polskich odpowiedników, ale jest krótka i klarowna definicja wyrazu, przykłady użycia w różnych kontekstach, sporo związków frazeologicznych, synonimy oraz nagrana wymowa. Nie jest to słownik specjalistyczny, ale zawiera bardzo bogate słownictwo.:)

antwuan
09-02-2011, 10:10
Dosyć podobnym słownikiem do Collins COBUILD jest Cambridge Advanced Learner's Dictionary, który również umożliwia nagrywanie wypowiedzi oraz zawiera tezaurus i liczne ćwiczenia na słownictwo. Obydwa słowniki naprawdę się przydają.

Mona_84
09-02-2011, 11:25
Polecam PWN na pendrivie :)

edytag
09-02-2011, 12:23
Ja polecam Oxford PWN - obszerny i dobrze zorganizowany. Kościuszkowski też dobry, ale jestem przyzwyczajona do PWN (dla mnie jest sprawnieszy w obsłudze). Najlepiej mieć dwa, bo świetnie się uzupełniają :)

egryglewicz
09-02-2011, 19:59
Chwalę sobie Słownik Języka Angielskiego dołączony do Tłumacza wydany przez firmę Kompas. Mam wersję 5. Jest dużo haseł i posiada przydatną funkcję czytania tekstu, który aktualnie się tłumaczy, więc nie trzeba zerkać na tekst źródłowy w trakcie pracy :)

apprentice
09-02-2011, 21:16
Polecam OXFORD Advanced Learner's Dictionary, Słowniki ang-pol i pol-ang, naukowo techniczne, specjalistyczne i ogólne, wyd. Lexland, Słownik biznesu międzynarodowego pol-ang i ang-pol, również wyd. Lexland oraz English-Polish Dictionary of Business Terms, R. Kozierkiewicz - książka ze słownikiem na płycie CD.

Krakowianka
09-03-2011, 05:59
Do mojego słownika , Wielki Słownik pol-ang i ang -pol OXford też jest dołączona płyta: jedna zawiera false friends, a druga terminologię Unii Europejskiej

Michal
10-01-2011, 15:30
Na stronie http://serwistlumacza.com/content/category/7/86/34/ jest sporo słówników online. Spójrzcie, zanim pójdziecie na zakupy!

Christoff
10-01-2011, 16:43
także korzystam z Oxford-PWN, jest świetny.
Dla tłumaczy niemieckiego obowiązkowo DUDEN Universalwoerterbuch i inne słowniki tematyczne na CD. Aplikacja jest na tyle przemyślana, że w 1 oknie mamy dostęp do wszystkich zainstalowanych słowników plus dobre filtrowanie

Kecher
10-03-2011, 14:37
Ja też lubię słowniki System TL+ - bardzo obszerne i szczegółowe, super.

a czy slowniki te podaja kontekst?

Konata
10-03-2011, 22:53
Warty polecenia jest też "The New Kościuszko Foundation Dictionary" w wersji pol-ang i ang -pol,
podaje dużo znaczeń, konteksty użycia, przykłady zdań.

Mateusz
10-04-2011, 14:15
Witam

Polecam "Słownik Trminologii Prawniczej" Ewy Ozgi. Jedynym minusem jest to, że program wymaga umieszczania za każdym razem płyty CD w napędzie. Nie wiem, może w nowszych wersjach już tego problemu nie ma. Oczywiście, zawsze można wykonać obraz płyty na HDD.

Pozdr.