PDA

View Full Version : Słowniki ogólne - niemiecki

pusteblume1234
08-15-2011, 13:53
Zakupiłam jakiś czas temu Wielki multimedialny słownik PWN, niemiecko-polski, polsko- niemiecki. Uważam, że jest po prostu super: 800 000 haseł i nieskomplikowana obsługa, jak i prosta instalacja. Można w nim nawet utworzyć własny słownik.
Dla mnie bomba :)
Polecam!

wiazelm
08-15-2011, 14:18
Ja polecam słownik pons-a. Jeśli chodzi o niemiecki jest świetny:)

gosiat1985
08-16-2011, 11:46
Ja z internetowych słowników również polecam PONS-a, ale nie zapominajmy też o używaniu słowników niemiecko-niemieckich, np. DUDEN-a. Poszerzają wiedzę i mamy pewność, że nasze tłumaczenie jest poprawne.

pepsiak
09-05-2011, 20:13
Ja bazuję na Dudenie, aczkolwiek nie tylko Woerterbuch, ale również na Bildwoerterbuch. Naprawdę fajny. Polecam

KaHa
09-06-2011, 13:06
Jeśli chodzi o słowniki internetowe, też korzystam głównie z PONS-a, z elektronicznych korzystam z Langenscheidta i oczywiście z DUDEN-a - i tutaj oprócz słownika "klasycznego" i wspomnianego obrazkowego polecam też słownik synonimów - ja tam często zaglądam.

iza_bella83
09-06-2011, 14:06
Ja lubię nosić przy sobie Langenscheidta kieszonkowego. Do tej pory nieźle mi się z nim współpracuje ;) i nie zawiódł mnie jeszcze...

kama68
09-17-2011, 23:22
Ja także najchętniej sięgam do PONS-a lub Ling.pl a poza tym jestem wierna DUDEN-owi i jego całej serii wraz z płytami dzięki którym wszystkie słowniki mogę mieć na komputerze a dotarcie do szukanego słowa zajmuje dosłownie sekundy;)

marytyna
10-05-2011, 12:16
Z ogólnych słowników internetowych polecam portal http://dep.pl/dict_iso - obszerny słownik, na bieżąco aktualizowany. Zawiera także aktywne forum tłumaczy służących pomocą.

Krzysztof
03-26-2012, 11:31
Jeżeli chodzi o słowniki ogólne z j. niemieckiego to na myśl przychodzą mi trzy: DUDEN, PONS i Langenscheidt.

Matylda Bognar
05-09-2012, 11:56
Ja mam jeszcze poza wymienionymi trzema Podręczny słownik niemiecko-polski Chodera, Kubica z Wiedzy Powszechnej (niestety w jedna stronę tylko, jak narazie)

anjya
05-09-2012, 19:24
podstawa to Duden
poza tym lubię PONSa
i właśnie multimedialny słownik niemiecko-polski i polsko-niemiecki PWN :)

saicha
08-19-2012, 17:42
Oczywiście Duden - także Duden Online na duden.de
Polsko-niemiecki posiadam Langenscheidt i staaary PWN. Online - tylko pons.de

LukTko
08-24-2012, 19:03
Zakupiłam jakiś czas temu Wielki multimedialny słownik PWN, niemiecko-polski, polsko- niemiecki. Uważam, że jest po prostu super: 800 000 haseł i nieskomplikowana obsługa, jak i prosta instalacja. Można w nim nawet utworzyć własny słownik.
Dla mnie bomba :)
Polecam!

Też go mam. Polecam. Mimo tylu haseł, jego waga jest niewielka.

Też polecam gorąco :):)

mufuti
08-27-2012, 10:44
Jeśli chodzi o słowniki ogólne, korzystam z książkowego PONSa i Dudena. Dodatkowo kieszonkowego Langenscheidta, jeśli jest potrzeba.
Swego czasu niemiecko-niemieckie słowniki ogólne PONSa można było kupić w matriasie w naprawdę fajnych cenach.

berliner
08-27-2012, 22:22
PONS PONS PONS, oraz elektroniczna wersja Dudena:)

menri
08-27-2012, 22:40
Moim zdaniem, nie ma w internecie dostępu do naprawdę dobrego słownika niemieckiego.
Często korzystam z ponsa, ale potem na zajęciach okazuje się, że większość wyrażeń jest złych, że tak się w Niemczech nie mówi. Nauczycielka stwierdziła, że NIE MA dobrych słowników niem. tak jak jest np. w przypadku języka angielskiego i jedynym rozwiązaniem jest "dorobienie się" masy niemieckojęzycznych znajomych i konsultowanie z nimi wszystkich słówek i zwrotów.

MichRab
11-06-2012, 15:10
Oczywiście cały pakiet Dudena, najlepiej w elektroniczne formie, która znacznie ułatwia pracę z językiem. Pierwszym moim słownikiem był einsprachiges Langenscheidt i gorąco go polecam dla osób, które zaczynają się uczyć niemieckiego, duzo bardziej przystepnu niż Duden, przynajmniej na początku, potem jednak Duden jest jedank niezastąpiony. Słowniki internetowe Pons, Duden, Glosbe.de (fajna strona, która nie tylko tłumaczy słówko ale podaje różne konteksty szukanego słowa) i wiele wiele innych:)

justa.germ
02-09-2013, 23:23
Tak, ten słownik PWN jest świetny. Poza tym PONS też jest niezły :).