PDA

View Full Version : Słowniki naukowo-techniczne/ język hiszpański

luiza1008
08-12-2011, 11:51
Od dawna szukam dobrego słownika, w właściwie dobrych słowników, nie tylko technicznych, ale także jednojezycznych języka hiszpańskiego. Mam juz co prawda sporą kolekcje, jednak nie ze wszystkich jestem zadowolona. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z dobrym slownikiem technicznym polsko hiszpańskim? lub trafił na zupełnie beznadziejny i może go odradzić ?

joannadebek
08-15-2011, 14:58
Witam, poszukuję dobrego źródła informacji na temat słownictwa hiszpańskiego związanego z budownictwem - ma ktoś jakiś pomysł?

aleksandra86
08-17-2011, 17:32
Ja używałam nastepującej pozycji : "Słownik techniczny polsko - hiszpański. " T. Weroniecki Powinien być w bibliotekach uniwersyteckich lub w księgarniach. :) Widziałam też słowniki obrazkowe PONS'a w których były pewne zagadnienia związane z budownictwem.

Angaya
04-11-2012, 11:47
W sprawach budowlanych mi się bardzo przydał słownik hiszpańsko-hiszpański na www.construpedia.com. Tam są całe eseje np. na temat płyty fundamentowej...

laquema
04-11-2012, 12:46
Ja też używam słownika technicznego polsko-hiszpańskiego i odwrotnie Tadeusza Weronieckiego (Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, wydanie 3) i jestem z niego bardzo zadowolona. Czekam jeszcze, aż zrobią wersję elektroniczną :)