PDA

View Full Version : jeśli nie tłumacz to...?

kamorrra
08-11-2011, 08:02
Stwórzmy wspólnie listę zawodów, które wymagają języka, i które mogą być niezłą alternatywą dla tych, którzy nie chcą być stricte tłumaczami. Ja dodałabym od siebie zawód spedytora. Często nie wymagają tam studiów na kier. Transport i spedycja, ważny jest tylko język. Nieźle płatna i ciekawa praca, ciągły kontakt z językiem. A co Wy dorzucilibyście???

marina249
08-11-2011, 13:03
Stwórzmy wspólnie listę zawodów, które wymagają języka, i które mogą być niezłą alternatywą dla tych, którzy nie chcą być stricte tłumaczami. Ja dodałabym od siebie zawód spedytora. Często nie wymagają tam studiów na kier. Transport i spedycja, ważny jest tylko język. Nieźle płatna i ciekawa praca, ciągły kontakt z językiem. A co Wy dorzucilibyście???

Jest tego cała masa:sekretarka,asystent,recepcjonista,księgowy,in żynier,informatyk,sprzedawca,itd.

iseverin
08-11-2011, 20:22
Branza turystyczna, nie tylko praca w biurze podróży, czy jako przewodnik, animator ale jako travel agent w korporacji.

martynalaskus
02-15-2013, 12:18
W dzisiajszych czasach bez jezyka ani rusz... nie zaleznie od tego jakie studia sie skonczylo wymagany jest chociaz jeden jezyk. Dlatego dla filologow... moze warto pomyslec o jeszcze innych studiach...

aiiiya
02-15-2013, 13:15
faktycznie języki obce to teraz podstawa i to nie tylko w stricte oczywistych sferach życia, ale np. funkcjonuje już coś takiego w Polsce jak nianie językowe, bo wiele firm zatrudnia osoby z zagranicy, które przyjeżdżają tutaj z całymi rodzinami i potrzebują do opieki nad dzieckiem osoby, która będzie umiała rozmawiać z dzieckiem w ich rodzimym języku

tetris
02-15-2013, 14:29
Zgadzam się z Wami, że w dzisiejszych czasach bez języka ani rusz. Paradoksalnie, nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać nawet najbardziej egzotyczny język. Ja dodam do powyższej listy dosyć oczywisty zawód, czyli "dziennikarz".

fee221
02-15-2013, 15:06
Doradca klienta z językiem obcym, można tez pracować w call center, być copywriterem, lektorem w szkole językowej, nic więcej mi chwilowo nie przychodzi do głowy. ;)

mon3323
02-15-2013, 23:35
Praca w hotelu, własny sklep z książkami, także internetowy lub dziennikarstwo ;)

aneta92
02-19-2013, 20:29
pilot wycieczek

falsefriend
02-20-2013, 09:46
Zdarza się, że w oddziale w Polsce firmy, powiedzmy szwedzkiej, przyjmowane są osoby których główną zaletą jest właśnie znajomość języka, osoba przyjmowana wcale nie musi być najlepsza w danej dziedzinie, np. księgowości. Kursy dokształcające zapewnia już pracodawca.

kazan
02-20-2013, 15:46
Tak czy inaczej, jeśli nie chce się pracować jako nauczyciel/lektor ani tłumacz to jest sporo innych ofert pracy dla ludzi ze znajomością języków obcych, jednak przydałyby się do tego studia w jakimś innym kierunku lub chociażby kursy. W takiej sytuacji sam język to za mało.

kinga7916
02-21-2013, 13:01
zdecydowanie zgadzam sie, że poza językiem trzeba skończyć jeszcze jakiś kierunek. Alternatywą, myślę, całkiem niezłą, są studia podyplomowe.

katgor
02-22-2013, 21:31
z pewnością dyplomacja, rzecznik prasowy
w polityce też należy teoretycznie dobrze znać języki ;)

Doris11
02-22-2013, 23:47
z pewnością dyplomacja, rzecznik prasowy
w polityce też należy teoretycznie dobrze znać języki ;)

Zgadzam się z Tobą, wyraziłeś moja opinię :)

annchimera
02-23-2013, 23:02
Dorzucę tutaj jeszcze sektor zarządzania zasobami ludzkimi, bywa że firmy same chętnie szkolą osoby z dobrą znajomością języków i zdolnościami interpersonalnymi i są chętnie zatrudniane w tym dziale. Sama zaczynam z tego korzystać ;)

keik0r
02-25-2013, 14:55
Ja to w sumie nie myślałam o zawodzie tłumacza, może raczej jako zajęcie dodatkowe. Chciałabym być nauczycielem, albo wykładowcą.

nataliak.
02-25-2013, 19:42
Ja to w sumie nie myślałam o zawodzie tłumacza, może raczej jako zajęcie dodatkowe. Chciałabym być nauczycielem, albo wykładowcą.

zgadzam się, myślę że fajnym zajęciem jest prowadzenie lektoratu na uczelni wyższej

pathe
03-09-2013, 23:18
Można zrobić kurs nauczycielski i uczyć języka w szkole ;) Taką mam alternatywę.

wolfen
10-24-2017, 21:46
Można zrobić kurs nauczycielski i uczyć języka w szkole ;) Taką mam alternatywę.

Chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.