PDA

View Full Version : Studia podyplomowe w Łodzi


Layla
08-11-2009, 14:32
Witam,

czy ktoś w Was może skończył podyplomowe studium translatoryki na WSSM w Łodzi lub jakiekolwiek inne studia lub kurs przygotowujący do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego w województwie łódzkim? A może jakieś kursy on-line? Rozważam podjęcie takich studiów i będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i rekomendacje.

Drugą opcją jest przygotowanie się do tego egzaminu samemu - czy możecie polecić mi jakieś pozycje, poza Kodeksem Tłumacza Przysięgłego?

W innym wątku (dotyczącym języka niemieckiego) użytkowniczka Marynia Szpor podaje 2 tytuły: Zarys prawa autorstwa Koryckiego, Kucińskiego, Trzcińskiego i Zaborowskiego i Podstawy prawa dla ekonomistów Jolanty Jabłońskiej-Bonca. Może coś jeszcze? Coś z języka?

Z góry dziękuję za wszelkie rady i opinie.

Pozdrawiam

L.

mercedes
04-03-2012, 18:49
od kilku lat WSSM prowadzi Studium Podyplomowe Translatoryki,oceniam je bardzo pozytywnie,kierownikiem jest prof. Bogucki,świetny fachowiec,anglista,autor wielu książek ,słyszałam ,ze od pażdziernika 2012 roku będzie bardzo ciekawa dziedzina-tłumaczenia z zastosowaniem komputerów