PDA

View Full Version : reklamy zagraniczne

agnieszka.michalak
08-09-2011, 19:48
Ostatnio interesuje się trochę reklamą zagranicznych marek i pomyślałam, że być może warto podzielić się z wami spostrzeżeniami dotyczącymi moich ulubionych spotów reklamowych czy np. sloganów na bilbordach.

Bardzo lubie "i'm lovin' it" Macdonalds, wyrażenie nie zostało przetłumaczone, bo nijak się da w języku polskim oddać jego brzmienia;)

No i...poruszający spot marki Calzedonia z końcowym napisem "we hope it's a girl" ;)
Być może banalne, ale mnie to chwyta.

A wy? Macie jakiś ulubiony tekst z reklamy zagranicznej? albo ulubioną reklamę zagraniczną?

solens
08-09-2011, 20:04
Kultowe "wazzup" Budweisera z reklamy z lat 90tych :)

Ostatnio też spodobał mi się tekst na strojach kurierów, w sumie firma działająca też u nas, nie pamiętam która. Mają na uniformach "That's the way" (zawsze gdy ich widzę, śpiewam dalszą część - aha, aha, I like it, aha, aha :D )

agnes2011
08-09-2011, 21:20
Mi natomiast podoba się claim reklamy Citroena - "Creative technology" - wypowiadany kobiecym głosem z francuskim akcentem :) Mam słabość do tego hasła!

agnes2011
08-09-2011, 21:31
Ponadto, również prosty, aczkolwiek wymowny claim: "Nokia. Connecting people".
Do tego mogę dorzucić: "Renault. Drive a change", "Sony. Make believe" i "Panasonic. Ideas for life".

Dostrzegam tu pewną prawidłowość - im claim krótszy i prostszy, tym bardziej pojemny znaczeniowo i wymowny.

agnieszka.michalak
08-09-2011, 21:43
@solens aporopos lat 90' jak byłam młodsza to chodziłam po domu powtarzając slogan z reklamy motoroli "Hello Mo(ł)to(ł)" :)

solens
08-09-2011, 22:03
@solens aporopos lat 90' jak byłam młodsza to chodziłam po domu powtarzając slogan z reklamy motoroli "Hello Mo(ł)to(ł)" :)

No tym robociastym głosem :D Pamiętam, pamiętam :)

Im mniej słów, tym większa szansa na ich zapamiętanie czy kojarzenie przez potencjalnych klientów.

agnieszka.michalak
08-09-2011, 22:14
a jeszcze mi się przypomniało: "Once you pop, you can't stop." - Pringles, or whatever...;)

Maddy551
07-09-2012, 21:24
No tym robociastym głosem :D Pamiętam, pamiętam :)

Im mniej słów, tym większa szansa na ich zapamiętanie czy kojarzenie przez potencjalnych klientów.

tak, a przecież to jest najważniejsze

lippi
07-10-2012, 11:55
Mi się bardzo podoba hasło reklamowe firmy wynajmującej samochody "Avis", która zawsze była druga na rynku, przez co chciała stworzyć wizerunek solidniejszej i bardziej starającej się dla klientów - "We Try Harder"
"Just Do It" też mi się podoba :)

kat.wisniewska
07-10-2012, 13:49
Mnie podobają się natomiast reklamy Old Spice'a z Terry Crewsem. Nie chodzi o jakiś konkretny slogan, ale bardziej o ich dziwaczność i przede wszystkim końcową "gwizdaną" melodyjkę "Po-po-po-po-po-po-power" :D

cashya
07-11-2012, 11:38
ja bardzo lubię reklamy M&Ms, w wersji angielskiej jest ich cała masa i większość z nich jest zabawna :)

daria3005
07-11-2012, 21:35
Co prawda nie znam wersji telewizyjnych reklam ale mogę podrzucić jakieś fajne slogany z gazet, ponieważ pisałam o tym pracę licencjacką :)
Na przykład: "Reality sucks" - scena z titanica na dziobie statku, a przelatująca nad nimi mewa załatwia swoje potrzeby /Reklama kina/

magrosia
06-16-2014, 23:46
Od dziecka wyczekiwałam w czasie Bożego Narodzenia pierwszej reklamy Coca- Coli. Były zawsze takie radosne, kolorowe i "mikołajowe"! i ta piosenka Wonderful Dream :)

magrosia
06-16-2014, 23:51
Jeszcze bardzo mi sie podobaja ostatnie reklamy Snickersa :)
Joan Collins mówiąca " zip it shrimply" mnie urzekła :)