PDA

View Full Version : Rosyjskie kino

listopadowa
08-08-2011, 23:30
A co myślicie o rosyjskich filmach? Ciekawsze kino radzieckie czy współczesne? Czy macie ulubionych reżyserów?
Jeśli chodzi o komedie, to polecam serię Rogożkina - "Особенности национальной охоты", "Особенности национальной рыбалки", "Особенности национальной политики" :)

hanulja12
08-09-2011, 00:00
Chyba bardziej radzieckie :) "Москва слёзам не верит", "Вокзал для двоих", "Калина красная"... Choć ze współczesnego podobała mi się "Русалка" a "Лунного папу" ubóstwiam.

zuza445
08-09-2011, 09:35
Pierwszy raz miałam styczność z filmami rosyjskimi dopiero na studiach, ale od samego początku mnie zauroczyły. Większość z nich ukazuje ogrom tego kraju, przepiękny i różnorodny krajobraz oraz problemy zwykłych ludzi w obliczu bezwzględnej władzy. Moje dwa ulubione i niezwykle wzruszające filmy to "Аврора" Окцаны Байрак i "Возвращение" Андрея Звягинцева.

Ju$ti
08-10-2011, 11:24
Ze swojej strony polecam rosyjskie dramaty psychologiczne jak np.: Эйфория И. Вырыпаева, która zwala z nóg pięknem i spokojem przedstawionej przyrody skontrastowanej z brutalnością człowieka czy Вдох Выдох И. Дыховичного.
Z kultowych rosyjskich komedii uwielbiam film Ирония судьбы, или С лёгким паром!

nikla
08-11-2011, 13:04
mnie zdecydowanie spodobał się film wyświetlany w ramach Sputnika na temat poety - Иосиф Бродский. Tytuł filmu - Полторы комнаты. Warto obejrzeć.

listopadowa
08-11-2011, 15:06
Też oglądałam na Sputniku i rzeczywiście bardzo ciekawy i nietypowy film :)

Martyna1994
01-31-2016, 19:32
Na studiach miałam zajęcia związane z kinem rosyjskim, przeważały nowsze ekranizacje.Większość bardzo mi się podoba, jednak zwróciłam uwagę, że były to filmy bardzo smutne i trudne w odbiorze. Również na Sputniku widziałam tylko takie filmy, co nie zmienia faktu,że również bardzo mi się podobały. Teraz mam zamiar sięgnąć po te bardziej wesołe filmy.

Tanadice
02-18-2016, 15:52
Rosyjskie kino jest fenomenalne! Bardzo dużo oryginalnie rosyjskich filmów zdarzyło mi się widzieć. Chyba najfajnieszy to "Okolofutbola" :)

mirandaa1991
02-18-2016, 17:58
W Bydgoszczy jest festiwal kina rosyjskiego w klubie Mózg (w tym roku już był) i co roku można obejrzeć ok. 10 filmów, w większości współczesnych. Radzieckich nie znam - współczesne, te ambitniejsze, bardzo mi się podobają.

https://www.facebook.com/events/1527725067537511/
w tym roku takie były :)

Tajga
02-18-2016, 18:22
"Ironiya sud'by" to klasyk gatunku, każdy rusycysta powinien to obejrzeć. Z nowości polecam "Zvezda" A. Melikian˝ i "Durak" J. Bykowa.

finwen
02-28-2016, 20:18
Nie jestem znawcą rosyjskiego kina, ale jakiś czas temu miałam okazję obejrzeć film "Andriej Rublow" Tarkowskiego. Zrobił na mnie duże wrażenie, film jest wręcz monumentalny, na początku ciężko było mi przez niego przebrnąć, ale im dłużej oglądałam, tym bardziej się wciągałam.