PDA

View Full Version : Badanie branży tłumaczeniowej. XTRF za darmo


XTRF
06-17-2009, 10:32
Powszechnie wiadomo, że systemy do zarządzania biurem tłumaczeń (TMS) w dalszym ciągu są nowością w branży, wiele z biur nie wie o ich istnieniu lub mylnie identyfikuje je z narzędziami CAT Tool. Z drugiej strony dostępne na rynku systemy rozwijają się w oparciu o własną wiedzę i doświadczenie, bez pogłębionego dialogu z biurami i analizy oczekiwań rynku. W odpowiedzi na taką sytuację XTRF™ jedna z wiodących na świecie marek systemów TMS postanowiła przeprowadzić badania pod nazwą:

Translation Management System - Users' Experience.

Zapraszamy biura tłumaczeń do wzięcia udziału w projekcie i samodzielnej weryfikacji narzędzia TMS w swojej firmie:
Czy taki system znajduje zastosowanie?
W jaki sposób zmienia pracę firmy?
Kiedy warto decydować się na inwestycje?

W ramach badań 100 wyselekcjonowanych biur tłumaczeń z całego świata otrzyma bezpłatne, półroczne licencje systemu dla każdego stanowiska pracy w firmie oraz proces szkolenia i pełne wsparcie techniczne. Biura będą mogły wdrożyć system i prowadzić w nim własne projekty tłumaczeniowe.

Dla biur tłumaczeń udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a po wygaśnięciu licencji czasowej otrzymają one wszelkie dane przechowywane w systemie. Jeśli biura będą zainteresowane dalszą współpracą, przewidziano dla nich specjalne warunki pozostania w systemie.
W ramach realizacji badań uczestnicy będą weryfikować proces wdrożenia i zastosowanie narzędzia TMS w swojej firmie.

Badania będą analizować:

* oczekiwania biur tłumaczeń w stosunku do TMS,
* przebieg wdrażania i adaptacji systemu w biurze,
* zmiany w funkcjonowaniu biura po wdrożeniu systemu,
* efekty i korzyści z wdrożenia systemu,
* okres zwrotu z inwestycji.

Jesteśmy przekonani, że wyniki badań będą stanowić cenne źródło informacji dla wszystkich podmiotów w branży: producentów, mediów i stowarzyszeń oraz przede wszystkim samych użytkowników, czyli biur tłumaczeń. Raport z projektu będzie opublikowany na stronach internetowych organizatora oraz partnerów projektu po jego zakończeniu.

Szczegóły (http://www.xtrf.eu/pl/produkt/tms_users_experience/)