PDA

View Full Version : ENG, POL, FR - źródła, materiały i terminologia informatyczna


kompaktowa
07-05-2011, 10:08
Coraz więcej informatyki w naszym życiu i chyba każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się z nią zderzyć (oby bez trwałych urazów;)). Jeśli macie jakieś przydatne słowniki piszcie proszę. Ja ze swojej strony mogę zaproponować przegenialną multijęzykową bazę Microsoftu: http://www.microsoft.com/Language/en-US/Default.aspx
Język wyjściowy jest angielski, ale można sobie pozmieniać jak ktoś czuje się lepiej w innym:)
Dla angielsko i francuskojęzycznych http://www.dicofr.com/, http://jargonf.org/wiki/Accueil, http://www.culture.gouv.fr/culture/dglf/cogeter/16-03-99-internet.html, http://www.oqlf.gouv.qc.ca/ressources/bibliotheque/dictionnaires/Internet/Index/index.html .
Szczególnie polecam ten ostatni, był mi kilkakrotnie bardzo przydatny.

kosatek
07-06-2011, 18:38
Ja polecam wikipedie (jest to pożyteczne narzędzie - można z niego korzystać także przy tłumaczeniu:D) oraz system TL+... jest to słownik techniczny, który jest również kopalnią terminów z dziedziny elektroniki i informatyki.

monikamr
07-06-2011, 19:25
Sądzę, że zawsze warto jest sprawdzić na PROZ: http://pol.proz.com/?sp=ksearch . Można tam znaleźć wiele przydatnych rzeczy, również z dziedziny informatyki.

MathiasR
08-14-2011, 16:52
Zgodnie z tytułem, wątku, zastanawiałem się czy może ktoś z forumowiczów zna słowniki, witryny lub inne źródła pomocne w tłumaczeniu materiałów informatycznych z języka angielskiego na polski.

Szczególnie jestem zainteresowany zagadnieniem programowania obiektowego na potrzeby sieci, w tym tworzeniem aplikacji, apletów, wtyczek za pomocą języków programowania takich jak Python, Java, JavaScript, PHP itp. Byłbym wdzięczny za podanie nazw publikacji, które ułatwiłyby mi przekład i pozwoliły mi zapoznać się z polskim słownictwem technicznym wykorzystywanym w tym obszarze.