PDA

View Full Version : Angielski Humor ;D

student1206
05-28-2011, 00:10
Witam! :)
Tzw. angielski humor jest jak wiadomo bardzo specyficzny, nie każdy go rozumie, nie każdego śmieszą tego typu żarty... A Wy, moi drodzy 'forumowicze' jakie macie zdanie na ten temat? ;P
Poniżej zamieszczam jeden z typowych kawałów odnoszących się do angielskiego poczucia humoru. Enjoy ;)

Dwóch Anglików w średnim wieku gra w golfa. W pewnej chwili obok pola golfowego przechodzi kondukt żałobny. Jeden z grających odkłada kij i zdejmuje czapkę.
- Cóż to - dziwi się drugi - przerywa pan grę?
- Proszę mi wybaczyć, ale, bądź co bądź, byliśmy 25 lat małżeństwem.

Jeśli znacie tego typu kawały lub anegdotki, podzielcie się nimi z nami właśnie tutaj :)

nensha
05-28-2011, 09:14
Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji...

Angielski humor uwielbiałam na długo przed rozpoczęciem studiów anglistycznych... Małym dziewczęciem jeszcze będąc, namiętnie ogladałam dzieła Pythonów, Mr. Beana, Keeping up appearances, Fawlty Towers, oczywiście 'Allo 'Allo i jeszcze kilka innych seriali rodem z Wysp :)
Ale to Monty Python do dziś pozostaje dla mnie ideałem tego humoru :) Polecam, jedna z moich ulubionych scen: http://www.youtube.com/watch?v=5rxC-rXStic

Toshinus
02-20-2012, 14:54
Dobry humor, czasami trochę chamski. Ja lubię bardziej współczesny, typu - "your mama" żarty :P

momori
02-20-2012, 18:23
Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji...

Aż mi się gęba rozradowała na widok tego odniesienia : )
Podzielę się Silly Job Interview, jakże to na czasie swoją drogą http://www.youtube.com/watch?v=zP0sqRMzkwo

vdrowicz
07-21-2012, 19:11
Monty Python to istna skarbnica takiego humoru :)

Invis
07-21-2012, 23:22
Ja poprę wspomniane już "Allo, Allo". Dopiero oglądając w oryginale można docenić całą gamę ukrytego tam humoru, opierającego się bardzo mocno o akcenty i język używany przez bohaterów :D

aaa509
07-22-2012, 16:00
Ja poprę wspomniane już "Allo, Allo". Dopiero oglądając w oryginale można docenić całą gamę ukrytego tam humoru, opierającego się bardzo mocno o akcenty i język używany przez bohaterów :D

Tak, dokładnie! "Allo, Allo" zaczęłam oglądać w oryginale dopiero niedawno i osłupiałam, zdając sobie sprawę, ile ten serial traci, kiedy ogląda się go po polsku. Wcześniej nawet nie podejrzewałam jak różne akcentowanie, nawet niewielka zmiana w wymowie słów może zmienić ich znaczenie. Tłumaczenie niestety nie jest w stanie tego oddać.

kato
07-23-2012, 14:29
Dokładnie! lektor to przekleństwo
polecam - Horrible Histories i Catherine Tate Show ;)

dorek5
07-23-2012, 23:14
Ja z kolei mogę polecić 'Hot Fuzz' - Ostre psy, można tu znaleźć dobry brytyjski humor, absurdalny a momentami trochę makabryczny.

Iverling
07-24-2012, 13:53
Wspomnę o "Co ludzie powiedzą" - nie do podrobienia.

jan.klajbor
07-24-2012, 19:10
Ja również uwielbiam angielski humor, a przede wszystkim angielskie seriale. Moimi faworytami są "Peep show", "The Smoking Room", "Spaced", "Top Buzzer" oraz "That Mitchell and Webb Look". Zachęcam was wszystkich do sprawdzenia wymienionych pozycji, niektóre po prostu wymiatają. Anglicy mają wyjątkowy humor, nie to co tandetne zagrywki z komedii dla nastolatków z Holywood.

Miłosz
07-27-2012, 13:45
Gdy byłem jeszcze dzieckiem, to bawił mnie Mr. Bean, dzisiaj nawet Monty Python mnie specjalnie nie rusza, mam dość wysublimowane poczucie humoru i trudno jest mnie rozśmieszyć.

pawka
08-20-2012, 14:44
Nowsza generacja angielskich seriali komediowych też jest świetna, szczególnie do gustu przypadły mi absurdalny do granic możliwości " Little Britain" i "IT Crowd" :)

malwa90
08-27-2012, 11:22
"Little Britain", "Come Fly With Me", "The Catherine Tate Show", no i oczywiście "Monty Python" :)