PDA

View Full Version : Muzyka

x_Jiro_x
05-26-2011, 19:15
Prędzej czy później na każdym forum musi się pojawić taki temat. Jakiej muzyki słuchacie drodzy forumowicze? ;)

Z mojej strony będą to wszelkie odmiany punk rocka, szczególnie hardcore punk i street punk. Nie pogardzę też od czasu do czasu czymś mocniejszym, jednak głównie pozostaję przy punk rocku.
Jeśli chodzi o konkretne zespoły to numerem jeden jest Bad Religion, potem w kolejności przypadkowej Rise Against, Street Dogs, GBH, Static Thought, Anti-Flag, etc. :)

climhazzard
05-28-2011, 12:14
Metal i niemal wszystkie jest odmiany ; )
Jak większość ludzi słuchających tego gatunku, zaczynałem od power/symphonic metalu (do którego pozostał mi ogromny sentyment i często nadal go słucham), później melodeath, viking/folk i obecnie głównie blackened pagan. Uwielbiam też soundtracki z gier i ich rockowe remake'i : )

nensha
06-11-2011, 12:05
Co pewnie widać po avatarku, metal w różnej postaci :) Podobnie jak u przedmówcy, pierwszy był power, a potem już poszło. Do dziś jestem wierną fanką Blind Guardiana, ogólnie lubię takie 'epickie' klimaty, choć na playliście pojawia się tyle kapel, że trudno wymienić nawet kilka ulubionych ;P No ale najwięcej wspomnianego poweru, folku, vikingu, melodeathu, doomu, blacku, ambient też jest.
W zasadzie za wyjątkowo niestrawne gatunki uważam tylko nu-metal, metalcore, thrash, progressive i alternative. Całej reszty da się słuchać, mniej lub bardziej :)

climhazzard
06-12-2011, 21:14
Jakże mogłem zapomnieć o ambiencie! Cudowna "muzyka". Ambientowe utwory doskonale też sprawdzają się jako kołysanki, ale takie dla ludzi o nieco mocniejszych nerwach.

nensha
06-12-2011, 22:33
A to o tyle zabawniejsze, że akurat ty mi o istnieniu takiego gatunku jak ambient na nowo przypomniałeś :D Nigdy nie zrozumiem, jak to może usypiać. Szczególnie takie pokroju Burzuma. Ja tam od razu słyszę, KTO to nagrywał ;)

perkins
06-13-2011, 19:57
Ja tam głównie słucham starszych piosenek hip hopowych

Rydzu
06-22-2011, 13:43
Jak większość ludzi słuchających tego gatunku, zaczynałem od power/symphonic metalu )

Oj, nie wszystkich! Ja zaczynałam od Rickiego Martina a skończyłam na Toolu, Satic-x i Van Halenie ;).

x_Jiro_x
06-22-2011, 14:15
Oj, nie wszystkich! Ja zaczynałam od Rickiego Martina a skończyłam na Toolu, Satic-x i Van Halenie ;).

Znawcą nie jestem, ale zawsze wydawało mi się, że to bardziej hard rock, niż metal właściwy :P

wicherek__
07-18-2011, 23:31
ja zaczynałam od Just5 (ach ten Bartuś Wrona ;P) i Ich Troje. w gimnazjum przechodziłam fazę punka i grunge'a, przez co wielokrotnie byłam wyzywana od "brudasów". dopiero w liceum troszkę się uspokoiłam i tak zostało mi do dzisiaj. uwielbiam Coldplay, White Lies i The Kooks. Te dwa ostatnie zespoły szczególnie za nieziemski brytyjski akcent wokalistów:)

aldreda
07-20-2011, 15:25
ja słucham jazzu z domieszka elektroniki, babskich d&b, dubstepu, ale tez eklektycznego folku i muzyki z różnych zakątków świata- polecam trans z sahary!

laurelindorinan
07-20-2011, 15:47
Ostatnio słucham muzyki z lat '40, '50 i '60 ;) soundtrack do "Śniadania u Tiffany'ego" jest genialny :D

margon
07-20-2011, 18:00
a ja uwielbiam muzykę z lat 60-/70-tych. Zaczęłam od Bitelsów, a skończyłam na Zombies, The Who, Led Zeppelin, Zappie, Grechucie, Szczepaniku i wielu innych.. Poza tym bardzo często odwiedza mnie Marvin Gaye, George Clinton, Prince...I mam słabość do muzyki z filmów Tarantino :)

Nisztu
07-20-2011, 18:34
Jak tłumacze to najchętniej słucham... ciszy :-). Przynajmniej do południa, a potem soundtracki w zależności od nastroju (Morricone, Lorenc, Newman, Tiersen, utwory i piosenki z Forresta Gumpa, Billego Elliota albo Interpretera ;-) itp.). Musicale... Rent, nieśmiertelny Jesus Christ SuperStar... czasem muzyka klasyczna (Chopin, Beethoven), wieczorami soul i jazz (Możdżer, Maceo Parker), a dla nabrania rozpędu szanty i folk irlandzki - pamiątka z czasów pisania pracy magisterskiej.

patrycja_h
07-20-2011, 18:46
a ja uwielbiam muzykę z lat 60-/70-tych. Zaczęłam od Bitelsów, a skończyłam na Zombies, The Who, Led Zeppelin, Zappie, Grechucie, Szczepaniku i wielu innych.. Poza tym bardzo często odwiedza mnie Marvin Gaye, George Clinton, Prince...I mam słabość do muzyki z filmów Tarantino :)

Też uwielbiam lata 60.-70. Bitelsi to moja największa miłość ever.

Poza tym The Doors, Peter Hammill, Pink Floyd, Zappa, Zeppelini, Jefferson Airplane, the Mamas & the Papas, Beach Boys :D i inni...

Cisia
07-22-2011, 08:15
Ostatnio słucham muzyki z lat '40, '50 i '60 ;) soundtrack do "Śniadania u Tiffany'ego" jest genialny :D

Muszę posłuchać tego "śniadania..."

fergee13
07-22-2011, 22:09
moje klimaty są jak najbardziej metalowe ;] choć nie zawsze tak było no ale to przeszłość i szkoda się tym zajmować :D heavy metal, metalcore oraz rock alternatywny to teraz mój świat. a co do zespołów to uwielbiam Metallica, DISTURBED, BFMV no i 30 seconds to mars głównie ze względu na wokalistę hehe niezły głos ma ;] czasami słucham też legend takich jak Iron Maiden 8)

gaja083
07-24-2011, 00:59
Pierwsze które mi przyszły na myśl (z miliona innych): KULT, Black Sabbath, L.U.C. no i The Prodigy, które w tym roku będzie na Woodstocku! Nawet nie czuję, że rymuję. :D

Toshinus
02-20-2012, 14:52
Ja słucham sporo elektroniki, typu The Knife czy Royksopp.

Esteban
02-20-2012, 19:52
Ja słucham właściwie wszystkiego, czy to pop, rap, reggae, jazz, muzyka klasyczna. Właściwie wszystko mi podchodzi poza ciężkim metalem, którego nie mogę znieść :)

Feniks
02-20-2012, 21:37
W dużej mierze podzielam preferencje autora tematu i także jestem od lat wielkim fanem Bad Religion. Z tym że nie tkwię aż tak bardzo przy innych kapelach grających melodyjny punk/HC (choć Rise Against owszem bardzo lubię) - nie pogardzę innymi odmianami punka, nawet oiem/street punkiem. Poza tym słucham różnych i najróżniejszych rzeczy. Wracając do oi, nie mogę nie wspomnieć o tzw. "narodowej scenie muzycznej", czyli kapelach jak np. Szczerbiec. Pewnie to dość niepopularny nurt na tym forum, ale trudno.
Z drugiej strony zdarza mi się słuchać jazzu, ambientu, a nawet rapu czy popu - tak więc mogę chyba przyznać, że mam gust w pełni różnorodny ;)

mahu83
05-10-2017, 21:20
W sumie wszystko co leci w radiu. Ale moja ulubiona muzyka to Yanni i Nightwish (jak jeszcze z nimi śpiewała Ewa)

dialecticchaos
05-11-2017, 16:39
Mój gust na przestrzeni lat mocno ewoluował - kiedyś byłam prawdziwym trÓ metalowcem, teraz jestem bardziej otwarta na nowe gatunki, choć gitarowe brzmienia zawsze będą bliskie memu sercu ;)

kpaprocka
05-13-2017, 18:14
Ja lubię słuchać wszystkiego ale obecnie Imagine Dragons.

diamantmandarin
05-15-2017, 00:08
Słucham praktycznie wszystkiego, co mi wpadnie w ucho, ale metalu jakoś nie znoszę. Rap też jest mi czasem trudno zaakceptować.
Głównie pop i rock, ulubionych wykonawców czy zespołów raczej nie mam, chociaż nie przypominam sobie, żeby nie spodobała mi się jakaś piosenka Hurts czy OneRepublic. Tak więc można stwierdzić, że to moje dwa ulubione zespoły.

MKat
05-15-2017, 02:03
Słucham generalnie metalu oraz muzykę klasyczną, ale jeżeli jakaś piosenka przypadnie mi do gustu, to nie zważam na gatunek.

Kayla
05-23-2017, 17:40
Muzyka latynoska, turecka i K-Pop:)