PDA

View Full Version : Kursy tłumaczenia ustnego

forty
05-23-2011, 12:34
Mam zamiar wyjechać na zagraniczny kurs tłumaczenia ustnego z i na język angielski. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie odbywają się takie kursy i które z nich są najlepsze?

banadona
05-23-2011, 19:19
Przydałoby się gdybyś lekko sprecyzował czy chodzi o kurs tłumaczeniowy organizowany przez polską firmę za granicą czy o kurs w którymś z zagranicznych uniwersytetów bądź firm prywatnych.

banadona
05-23-2011, 19:23
Jeśli chodzi o tą drugą opcję to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie któryś z krajów anglojęzycznych. Domyślam się że tam poziom nauczania będzie najlepszy. Z najoczywistszych to USA i Wielka Brytania bądź Irlandia w ostateczności.

forty
05-24-2011, 08:29
Chodzi mi o zagraniczne uniwersytety i konkretne miasta. Czy ktoś z Was był już na takim kursie?

viper_pred
05-24-2011, 13:10
Kursy tłumaczenia ustnego ? Na uniwerku ? Zagranicznym ? Czy to nie przesada ? Owszem, w krajach anglojęzycznych miałbyś do czynienia z native'ami, ale wątpię, żeby to miało duży wpływ na poziom nauczania, przynajmniej nie jeśli chodzi o tłumaczenia. Ja bym raczej rozejrzał się po Polsce za kursami, będzie szybciej, wygodniej i taniej.

banadona
05-24-2011, 14:01
Jeśli już tak bardzo chcesz za granicą ta tak jak mówiłem, poza krajami anglojezycznymi chyba nie ma sensu szukać. Z tego co wiem to każdy szanujący się uniwersytet z kierunkami humanistycznymi ma kierunek językowy i tłumaczeniowy. Tak na szybko przeglądałem to widziałem ofertę która byłbyś przypuszczalnie zainteresowany na stronie University of London. Może powinieneś zastanowić się w którym miejscu chciałbyś się uczyć i po prostu sprawdzić czy w tamtejszym uniwersytecie mają taki kurs.

banadona
05-24-2011, 14:05
Kursy tłumaczenia ustnego ? Na uniwerku ? Zagranicznym ? Czy to nie przesada ? Owszem, w krajach anglojęzycznych miałbyś do czynienia z native'ami, ale wątpię, żeby to miało duży wpływ na poziom nauczania, przynajmniej nie jeśli chodzi o tłumaczenia. Ja bym raczej rozejrzał się po Polsce za kursami, będzie szybciej, wygodniej i taniej.

Tutaj się zgodzę z cena i wygoda ale jednak całodobowe wystawienie na język robi swoje. Chociaż wtedy ubożeje język polski z racji nie używania. No i zawsze to jakieś nowe doświadczenie takie studia za granicą;)

dun
05-24-2011, 15:04
Witam serdecznie. W pełni zgadzam sie z użytkownikiem "banadona". Jeżeli chodzi o kursy za granica naszego kraju to najlepszym rozwiązaniem będzie University of London. Z tego co czytałem w internecie wiele polskich firm organizuje wyjazdy językowe do Londynu dla Polaków. Inną opcją jest ewentualnie USA, ale biorąc pod uwagę także koszta to osobiście polecam Anglię i wspomniany wcześniej Londyn. Nie dość, ze renoma samego uniwersytetu jest bardzo dobra, to myślę, ze sam kurs byłby nieocenionym doświadczeniem.

banadona
05-24-2011, 17:26
Witam serdecznie. W pełni zgadzam sie z użytkownikiem "banadona". Jeżeli chodzi o kursy za granica naszego kraju to najlepszym rozwiązaniem będzie University of London. Z tego co czytałem w internecie wiele polskich firm organizuje wyjazdy językowe do Londynu dla Polaków. Inną opcją jest ewentualnie USA, ale biorąc pod uwagę także koszta to osobiście polecam Anglię i wspomniany wcześniej Londyn. Nie dość, ze renoma samego uniwersytetu jest bardzo dobra, to myślę, ze sam kurs byłby nieocenionym doświadczeniem.

No i w USA stężenie tłuszczu w jedzeniu przypuszczalnie by Cię zabiło:D
W najlepszym wypadku doprowadziło do stanu w jakim znajduje się ponad 70% ich społeczeństwa.

dun
05-24-2011, 17:27
Kursy tłumaczenia ustnego ? Na uniwerku ? Zagranicznym ? Czy to nie przesada ?

A niby czemu? Jeżeli ktoś ma ambicje i wysoko mierzy to co stoi na przeszkodzie?

dun
05-24-2011, 17:33
No i w USA stężenie tłuszczu w jedzeniu przypuszczalnie by Cię zabiło:D
W najlepszym wypadku doprowadziło do stanu w jakim znajduje się ponad 70% ich społeczeństwa.

Stereotypy, stereotypy i jeszcze raz stereotypy.
Inna sprawa to to, że w USA życie jest po prostu droższe (nawet sam transport, już dużo więcej kosztuje w porównaniu do Anglii), a jeżeli ktoś chce mieć styczność z językiem angielskim na codzień, to najlepszy jest Londyn (oczywiście największa renoma) lub też placówki w innych miastach - choćby nawet University of Birmingham.

Tak szczerze mówiąc to dla nas Polaków każda opcja byłaby dobra i myślę, że większość gdyby miała taką możliwość to na pewno by z niej skorzystała i wyjechała do Anglii na takie praktyki ;)

viper_pred
05-26-2011, 01:49
A niby czemu? Jeżeli ktoś ma ambicje i wysoko mierzy to co stoi na przeszkodzie?

Nie no, żeby nie było nieporozumienia. Nie mam nic przeciwko studiowaniu za granica, wręcz przeciwnie, myślę, że jest to dobra metoda na poznanie obcego języka. Poza tym, podróże kształcą :D

Natomiast op nie mówił o studiowaniu za granicą, tylko o zrobieniu "kursu". Według mnie, jest to istotna różnica. W dodatku kursu tłumaczenia ustnego. Tłumaczenie ustne z góry zakłada używanie zarówno polskiego jak i angielskiego, tak więc wydaje mi się, że łatwiej znaleźć coś takiego w Polsce niż za granicą.

viper_pred
05-26-2011, 01:50
Stereotypy, stereotypy i jeszcze raz stereotypy.

Wiesz co, znam osobiście sporo Amerykanów, w dodatku mam jednego w swojej grupie na uniwerku, i wszyscy zgodnie twierdzą, że te stereotypy są niepokojąco bliskie prawdzie :P

Anna1990
05-27-2011, 00:24
Natomiast op nie mówił o studiowaniu za granicą, tylko o zrobieniu "kursu". Według mnie, jest to istotna różnica. W dodatku kursu tłumaczenia ustnego. Tłumaczenie ustne z góry zakłada używanie zarówno polskiego jak i angielskiego, tak więc wydaje mi się, że łatwiej znaleźć coś takiego w Polsce niż za granicą.

Jeżeli chodzi o kurs językowy w Polsce jest to niewątpliwie bardziej komfortowy sposób dokształcenia się niż wyjazd za granicę. Jednak moim zdaniem perspektywa ukończenia takiego kursu na przykład w Anglii, byłaby bardziej atrakcyjna i dawałaby większe możliwości.

Fairy_Queen
05-28-2011, 12:26

Witam wszystkich!

Użytkowniku Dun, moim zdaniem niektórzy porywają się z motyką na słońce. Wymagania na uniwerkach typu Oxford bądź Cambridge są bardzo wysokie, ale faktem jest, że renoma po takich studiach jest ogromna, a możliwość zatrudnienia sięga ok.150 (jak nie więcej)%. :) "Jestem absolwentem Cambridge" - czy to nie brzmi dumnie? ;) Niedoceniane są jednak uniwersytety w mniej popularnych turystycznie miastach typu Liverpool (choć dla The Beatles oraz stadionu FC Liverpoolu - Anfield Road - warto byłoby się tam wybrać :D). Słyszałam, że ta uczelnia proponuje bardzo wysoki poziom i szeroką możliwość późniejszego znalezienia pracy i to nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale i w USA, Australii i Francji.

P.S. Tłuszcz z kurczaków w KFC może równie dobrze zabić w Polsce, jak ten w amerykańskich potrawach, nie mówiąc już o ociekających olejem fish & chips. :)

andrzej
05-28-2011, 16:39
Mam zamiar wyjechać na zagraniczny kurs tłumaczenia ustnego z i na język angielski. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie odbywają się takie kursy i które z nich są najlepsze?

Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz, jeśli pieniądze nie graja roli to nie mogę nie zgodzić się z poprzednikami, University of London będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

Fairy_Queen
05-28-2011, 19:59
Jeżeli chodzi o kurs językowy w Polsce jest to niewątpliwie bardziej komfortowy sposób dokształcenia się niż wyjazd za granicę.

Zgadzam się z Anią. Wszystko rozchodzi się o budżet - jeśli masz ograniczone fundusze, to najlepszym wyjściem będzie oczywiście pozostanie w Polsce i wyszukiwanie np internetowo odpowiedniego kursu. Warto jednak przemyśleć fakt, że wyjazd do angielskiego miasta będzie się łączył z obcowaniem z językiem codziennie, a jeśli jesteś zaradny, to także możesz znaleźć pracę i tam także poznawać angielski. :)

Anna1990
05-29-2011, 00:06
Wszystko rozchodzi się o budżet

Zdecydowanie sprawa funduszy jest bardzo ważna przy wyborze takiego kursu. Praktycznie to wszystko zależy od pieniędzy ( oczywiście od chęci również, ale mając tyko dobre chęci nie wsiądziesz w samolot do Londynu;) )

Fairy_Queen
05-29-2011, 10:07
Praktycznie to wszystko zależy od pieniędzy ( oczywiście od chęci również, ale mając tyko dobre chęci nie wsiądziesz w samolot do Londynu;) )

Jeśli masz chęć, to zawsze możesz znaleźć dobrą pracę w Polsce, uzbierać na kurs i wyjechać do Anglii. :) Zawsze też można poszukać, czy przypadkiem nie posiada się rodziny w Londynie. Rodzice będą wtedy nieocenioną pomocą. :)

JakubD
05-29-2011, 11:36
Jeżeli ktoś ma ambicje i wysoko mierzy to co stoi na przeszkodzie?

Niestety czasami ambicję nie wystarczą bo potrzebne są jeszcze początkowe umiejętności na wysokim poziomie, dodatkowo zawsze wskazane jest mieć to "coś" jak np. naturalne predyspozycje, których żaden kurs ci nie ukształtuje.

dun
05-29-2011, 13:46
Niestety czasami ambicję nie wystarczą bo potrzebne są jeszcze początkowe umiejętności na wysokim poziomie, dodatkowo zawsze wskazane jest mieć to "coś" jak np. naturalne predyspozycje, których żaden kurs ci nie ukształtuje.

ZGadza się, tylko, że teraz rozpatrujemy przypadek użytkownika "forty" , która właśnie za granice chce jechać, aby zrobić kurs. Jeżeli jest on przekonany o tym, że ma predyspozycje do tego aby taki kurs ukończyć to to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie (chyba, że tak jak wczesniej tutaj wspominano - budżet)

andrzej
05-29-2011, 15:27
Zapewne jakieś umiejętności w zakresie języka angielskiego musi posiadać, w innym przypadku zaczynanie tego wątku było by kompletnie bez sensu, nie mówiąc już o próbie wyjazdu na sam kurs.

JakubD
05-29-2011, 18:34
ZGadza się, tylko, że teraz rozpatrujemy przypadek użytkownika "forty" , która właśnie za granice chce jechać, aby zrobić kurs. Jeżeli jest on przekonany o tym, że ma predyspozycje do tego aby taki kurs ukończyć to to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie.

Faktycznie moje niedopatrzenie. Pozostaje mi tylko podpisać się pod powyższymi słowami i życzyć powodzenia w spełnianiu się użytkownikowi forty.

Anna1990
05-30-2011, 00:09
Wracając do głównego pytania odnośnie lokalizacji i renomy miejsca, w którym najlepiej odbyć taki kurs, osobiście uważam, że najlepsza byłaby Anglia i wspominany wcześniej przez użytkownika banadona University of London. Zawsze to trochę bliżej niż Stany Zjednoczone, a poziom nauczania znakomity.
Oczywiście podpisuję się pod życzeniami dla użytkownika forty i mam nadzieję, że kurs przyniesie oczekiwane efekty.

andrzej
05-30-2011, 01:32
Wątek zdaje się być już wyczerpany, więc nie pozostaje nic innego do zrobienia niż życzenie powodzenia Panu/Pani forty w znalezieniu odpowiedniego dla siebie kursu.

dun
05-30-2011, 23:46
Jako osoba, która do tej dyskusji także dorzuciła swoje cztery grosze życzę wszystkiego najlepszego Panu Forty (Mr. Forty !! ;))

Pozdrawiam