PDA

View Full Version : Cena za tłumaczenie filmu

arek.mikrut
03-04-2009, 17:48
Witam,
wiem że już gdzieś zakładałem podobny topic, ale w sumie niczego się własciwie nie dowiedziałem. Dostałem dziś propozycję przetłumaczenia godzinnego filmu na polski, ze słuchu. Ile można za to wziąć? W sumie gdyby liczyć na ilość znaków, to mógłbym powiedzieć po zobaczeniu skryptu - ale takiego nie ma. Albo po przetłumaczeniu, ale klient chce znać cenę od razu. Prosze o pomoc, pozdrówka:)

magda.d
03-09-2009, 12:19
O ile mi wiadomo, cena tłumaczenia filmu zależy od ilości scen w danym filmie. To one stanowią podstawę rozliczenia z klientem. Ewentualnie, możesz dokonać transkrypcji tekstu i rozliczyć się na podstawie ilości znaków, ale to dodatkowo zajmie nieco czasu. Ciekawa jestem średniej ceny takiego tłumaczenia, ponieważ zauważyłam dośc duże rozbieżności.

kfejklowicz
03-10-2009, 22:40
Jeżeli chodzi o ustalanie stawek to na pewno każda firma rządzi się swoimi prawami.
Jest wiele forum internetowych gdzie ludzie (za pewne już bardziej doswiadczeni) wypowiadają się na ten temat.
Polecam dyskusję na forum dialogista.info - idealnie pasuje zalozony temat o stawkach za tłumaczenie filmu.

oto i link: http://www.dialogista.info/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=28

xxx
03-11-2009, 14:09
Tu ilość znaków nie będzie chyba tak samo traktowana jak w przypadku zwykłego tłumaczenia pisemnego. Czy podali Ci program z jakiego masz korzystać? A co z timingiem? Masz ustalony czas, w jakim napisy pojawiają się i znikają?