PDA

View Full Version : Szkolenie: Narzędzia wspomagające pracę tłumacza

tolek
01-27-2008, 17:00
Szkolenie: Narzędzia wspomagające pracę tłumacza

Zakres szkolenia:

Ogólne informacje o CAT Tools
Idea narządzi CAT
Rodzaje CAT Tools i główni dostawcy
Jak założyć projekt – czyli jak przetłumaczyć dany plik z Word, Excel używając CAT Tools
Omówienie sposobów korzystania z Translation Memory
Sposoby korzystania z glosariusza
Analiza projektów
Wycena projektu tłumaczeniowego
Eksportowanie plików
Zarządzanie bazami danych
Pliki DTD
Tagi wewnętrzne i zewnętrzne
Formaty plików które można tłumaczyć przy użyciu CAT Tools

Czas trwania: dwa dni (16 godz.)

Cena: 390 zł (cena obejmuje dwa dni szkolenia, gorące napoje, lunch)

Prowadzący: Osoby o wieloletnim doświadczeniu w branży: tłumacze, Project Managers oraz twórcy oprogramowania dla biur tłumaczeń

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe, darmową wersję programu do zarządzania tłumaczeniami XTRF Management System for Translation Agencies oraz certyfikaty uczestnictwa i znajomości narzędzi: SDLX, Trados, XML

Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zebranie co najmniej 20 osób. Szkolenia odbywać się będą w weekendy (sobota, niedziela) jednak jest możliwość zorganizowania szkoleń dla większych grup w innym czasie. Można zapisywać się już teraz indywidualnie lub grupowo pod adresem e-mail: cerification@eutecert.eu

Klempicz
01-28-2008, 08:12
lunch

...czyli obiad? :) (to tak à propos wątku "zapożyczenia i makaronizmy")

eskimos
01-29-2008, 13:32
Ja wiem czy obiad? Lunch to chyba jednak cos innego. Wczesniej, lżej, niekoniecznie na ciepło i bliżej mu raczej do drugiego śniadania (choć też nie do końca). Na czym jak na czym, ale na jedzeniu to się znam :p

Klempicz
01-30-2008, 13:28
Ja wiem czy obiad? Lunch to chyba jednak cos innego. Wczesniej, lżej, niekoniecznie na ciepło i bliżej mu raczej do drugiego śniadania (choć też nie do końca). Na czym jak na czym, ale na jedzeniu to się znam :p

Dobra, dobra... ale można było napisać "(ciepły) posiłek"!

Pozdrawiam!