PDA

View Full Version : Certyfikat z angielskiego

Mifa
02-21-2009, 18:03
Czy warto robić ? Jeśli tak to w jakiej szkole ? ja natknąłem się na taką. pearsonpte.com/polish/Pages/home.aspx jak myślicie, czy będzie ona dobra ? 30% taniej od konkurencji niby jest..

katarzynaz
03-13-2009, 09:00
Pewnie, że robić! A jak będziesz starać się o pracę, to jak potwierdzisz znajomość języka obcego? Tym, że miałaś w liceum? Chyba nie bardzo... Ja jestem jak najbardziej za. Według mnie warto zrobić first'a albo advance'a, zależy na jakim jesteś teraz poziomie. Oczywiście są też inne certyfikaty, ale te są wydawane przez British Council i uznawane na całym świecie.

jenoty
05-06-2009, 22:58
A to zależy. Ja mam CAE od 5 lat i nigdy mi się jeszcze nie przydał i pewnie mi się już nie przyda, bo jestem na studiach językowych ii po skończeniu ich ważniejszy będzie dyplom niż certyfikat. Jeśli jednak nie zamierzasz studiować języka to jak najbardziej popieram pomysł, choćby po to by mieć większą motywację do nauki i jakiś wymierny efekt pracy.

aina
05-06-2009, 23:30
Tylko tu jest jedna uwaga...
Jak z zakupami...nie zawsze warto kupować to, co najtańsze. Z certyfikatem też bym uważała i raczej wolałabym mieć taki, co do którego mogę być pewna, że będzie uznany przez np. pracodawce. Bo męczenie się nad certyfikatem (tańszym i może nawet prostszym), który nic nie da jest bezsensowne.
Nie wiem jak uznawane i określane są testy Pearson, więc trudno mi cokolwiek szczegółowo powiedzieć...

santiago
02-11-2012, 14:14
A to zależy. Ja mam CAE od 5 lat i nigdy mi się jeszcze nie przydał i pewnie mi się już nie przyda, bo jestem na studiach językowych ii po skończeniu ich ważniejszy będzie dyplom niż certyfikat. Jeśli jednak nie zamierzasz studiować języka to jak najbardziej popieram pomysł, choćby po to by mieć większą motywację do nauki i jakiś wymierny efekt pracy.

Zgadzam się, jeżeli nie chcesz iść na filologię tego języka to rób certyfikat jak najbardziej. Najbardziej rozpoznawalne to certyfikaty Cambridge, tylko zastanów się, czy na pewno chcesz uczyć się do certyfikatu z języka ogólnego (FCE, CAE itd). Może akurat Tobie bardziej przyda się angielski biznesowy (BEC)?

kluskap
02-11-2012, 17:04
Zgadzam się, że jeśli nie wybiera się studiów językowych, to certyfikat warto zrobić. Raz, że się poćwiczy, podszlifuje język ucząc się do egzaminów, dwa - znajomość języka będzie udokumentowana. Ja mam CAE i kiedyś odpowiedni wpis w cv pomógł mi znaleźć pracę.

IWKA
02-11-2012, 17:22
certyfikat określa pewien poziom znajomości języka. jest więc dla potencjalnego pracodawcy ważną i niezwykle cenną informacją. jego posiadanie na pewno nikomu nie zawadzi - może tylko pomóc przy dalszym rozwoju zawodowym.

nalhia
02-27-2012, 00:11
Zawadzić nie zawadzi, ale swoje kosztuje;) Zgadzam się, że dla wielu osób BEC mógłby być bardziej przydatnym certyfikatem (nawet ze względu na rodzaj materiału, który trzeba do niego opanować), jest z resztą nawet nieco tańszy od egzaminów z j. ogólnego. Minus jest taki, że jego rozpoznawalność wśród osób mających blade pojęcie o sprawie jest niższa od popularnego FCE, ale zawsze w CV można dopisać jakiemu poziomowi w skali komisji europejskiej odpowiada dany certyfikat, jest szansa, że będzie to dla pracodawcy bardziej jasne.

JolantaS1982
02-27-2012, 08:51
Powiem tak: nigdy nie wiadomo, kiedy taki certyfikat się przyda. Ja osobiście mam certyfikat potwierdzający znajomość języka na poziomie biznesowym LCCI (stopień 2). Dotychczas nikt z pracodawców o niego nie pytał, żebym pokazała do wglądu. Aż tu nagle całkiem niedawno okazał się ułatwieniem w dostaniu się do kręgu tłumaczy specjalistycznych :)

monika_u
02-27-2012, 14:08
Myślę, że warto i sama zamierzam taki certyfikat zrobić. Cięgle zastanawiam się nad poziomem i czy lepiej przygotowywać się sama czy zapisać na kurs.

Aksu
02-27-2012, 14:20
Ja zrobiłam C2 na uczelni, korzystając z okazji, że miałam żetony na egzamin. Nie wiem czy i kiedy zdecydowałabym się na zdawanie egzaminu, za który musiałabym płacić.

IWKA
02-28-2012, 09:47
Myślę, że warto i sama zamierzam taki certyfikat zrobić. Cięgle zastanawiam się nad poziomem i czy lepiej przygotowywać się sama czy zapisać na kurs.

kurs jest zawsze jakąś formą motywacji. tam szykuja Cię pod konkretne zadanie - tu egzamin.
chyba, że potrafisz się na tyle sama zdyscyplinować. ja próbowałam samodzielnie... CAE... zdobyłam 56%.
troche to przykre, bo zalicza 60%, ale... wiedzialam, co muszę poprawić ;).

EKwiatek
06-25-2012, 01:10
W kwestii certyfikatów i ich mocy sprawczej w zdobywaniu posady :), to z TOEiCiem i LCCI English for Business na niektóre stanowiska w Polskim Korpusie Służby Cywilnej wymagany poziom TOEiCa to 700 pkt, Certyfikaty LCCI IQ znajdują się na liście dokumentów potwierdzających znajomość języka obcego w postępowaniu kwalifikacyjnym w służbie cywilne. Taka jest przynajmniej teoria.

jkubkowski
06-30-2012, 19:49
Certyfikatu żadnego niestety nie mam, ale jestem obecnie na studiach językowych, więc jakieś "poświadczenie" umiejętności mieć będę. Jednak jeśli ktoś nie planuje takiej drogi jak ja, to wyrobienie certyfikatu na pewno się bardzo przyda. Choć słyszałem, że zdanie rozszerzonej matury z angielskiego jest traktowane na równi z FCE.

alicja22waw
07-01-2012, 19:15
Ja zrobiłam C2 na uczelni, korzystając z okazji, że miałam żetony na egzamin. Nie wiem czy i kiedy zdecydowałabym się na zdawanie egzaminu, za który musiałabym płacić.

a czy poziom C2 z uczelni jest równoważny z CPE ?

cashya
07-02-2012, 14:45
Ja również uzyskałam certyfikat na uczelni, mający być bezpłatnym odpowiednikiem FCE (do którego planowałam przystąpić, jednak ostatecznie zdecydowałam się na formę proponowaną przez uniwersytet). Uważam, że to przydatna sprawa, warto mieć jakiekolwiek pisemne poświadczenie znajomości języka, dziś sama wiedza to nie wszystko.

alicja22waw
07-07-2012, 13:51
Dokładnie, ja też uważam że każdy papier się liczy, szczególnie obecnie. Im więcej dokumentów mogących zaświadczyć dany poziom języka tym lepiej.

Hatter
07-10-2012, 11:46
Oczywiście, każdy papier jest ważny, ale wydaje mi się, że lepiej widziane są jednak płatne certyfikaty... Dostałam z uczelni certyfikat, który jest niby odpowiednikiem CAE, ale i tak zastanawiam się nad zrobieniem tego płatnego...

christie
07-10-2012, 19:37
Każdy dokument zaświadczający znajomość angielskiego na pewno pomaga ale wydaje mi się, że certyfikaty Cambridge tj. FCE czy CAE są najbardziej "poważane" - szczególnie wśród pracodawców.

mzoch
07-10-2012, 20:05
Oczywiście, że warto zdawać egzaminy językowe, bo to pewne usystematyzowanie zdobytej wiedzy, a także możliwość zdobycia ciekawej pracy dla młodych ludzi (IELTS pozwala na bycie przewodnikiem wycieczek-myślę, że to ciekawa propozycja dla studenta, trochę dorobi i się nie namęczy ;D). Poza tym posiadanie takiego certyfikatu eliminuje zbędne pytania o poziom znajomości języka obcego.

Co do szkoły językowej to oczywiście nie ma reguły, bo skuteczność przygotowania zależy od lektora, który prowadzi zajęcia, jednak polecam te szkoły językowe, które działają na rynku od kilkunastu, kilkudziesięciu lat.